Ruční pásová bruska BB-10B

1 hodnocení
 
Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 6
 

brusný pás - 10/330mm

Dostupnost 10 dní
Cena 14 399 Kč včetně DPH
11 900 Kč / ks    
Kód produktu BB10B
Kategorie Ruční pásové brusky
 

Ruční pásová bruska BB-10B je nejnovější model pneumatických brusek řady Baby Belton. Hodí se zejména na broušení obrub, odhrotování, leštění, detailní dokončovací práce a další precizní brousící operace. Tato bruska byla vyvinuta z modelu BB-10A. Oproti své předchůdkyni je BB-10B odolnější, má pevnější rameno na upínání pásu, motorové lopatky z nového materiálu špičkových vlastností. Zlepšena byla i kvalita pásového upevnění – díky nové designové struktuře se konstruktérům podařilo potlačit drnčení a vibrace, kvůli kterým u předchozích modelů hrozilo častější padání brusného pásu. Lehčí a útlejší design zase lépe padne do ruky a umožňuje tak snazší provoz a ovládání. BB-10B váží pouhých 0,5 kg a měří 242 mm na délku a 77 mm na šířku. Jde tedy o brusku doslova kapesních rozměrů.

Spotřeba vzduchu je u pneumatické pásové brusky BB-10B 0,2 m³/min, což představuje 20% snížení oproti jejím předchůdkyním z řady Baby Belton. Umožňuje to optimální motorový design, který tímto způsobem šetří energii. Tlak vzduchu zůstává na hodnotě 0,6 MPa. Odolný, bezúdržbový motor dosahuje rychlosti až 17 000 otáček za minutu.

Ruční bruska BB-10B funguje na principu broušení brusným pásem upnutým na rameni, které můžete nastavit do libovolné polohy. Toto nastavení úhlu značně usnadňuje práci na netradičním tvaru obrobku – díky přizpůsobení pracovní pozici můžete provádět i u nepravidelných kusů opravdu efektivní brousící operace. Standardní velikost pásu je 10 mm na šířku a 330 mm na délku. Využitím vyrovnávacího offsetového držáku, který vystupuje z ramene brusky, lze dosáhnout takové polohy a volnosti brusného pásu, že je možné brousit i zakřivené povrchy. Stačí brusný pás přes offsetový držák napnout.

Brusný pás manuální brusky BB-10B dosahuje maximální rychlosti 1 120 metrů za minutu. Rychlost je ale možné regulovat k tomu určenou páčkou umístěnou na těle brusky. Upravovat lze také směr otáčení brusného pásu. Možnost alternativního směru otáčení přijde vhod, pokud potřebujete změnit to, jakým směrem bude létat proud úlomků a třísek.

Pro optimální funkčnost a pohodlí operátora je ruční bruska BB-10B navíc ergonomicky navržena tak, aby s ní mohl pohodlně pracovat pravoruký i levoruký operátor.

Podobné produkty

Šířka brusného pásu 10 mm
Délka brusného pásu 330 mm
Spotřeba vzduchu 0,2 m³/min
Tlak vzduchu 0,6 MPa
Rychlost brusného pásu 1120 m/min
Otáčky 17000 ot/min
Připojení 1/4"
Hmotnost 0,55 kg